top of page

Vitajte na stránke hry Made in Czechoslovakia

 

Na tejto stránke nájdete základné informácie o hre Made in Czechoslovakia, obrázky z hry a tiež si ju tu môžete stiahnuť.

O hre

    O hre   

Made in Czechoslovakia je strategická 3D hra, ktorá stavia hráča do pozície starostu malej obce. Jeho úlohou je budovať prosperujúce mesto v ktorom žijú spokojní občania. Ich spokojnosť získava stavaním rôznych budov, ktoré zvyšujú kvalitu života v meste. Hráč vyhráva v momente, keď sa mu podarí postaviť sochu starostu. Keď však príliš poklesne spokojnosť občanov, hra sa skončila a starosta je zosadený.

 

Na hranie hry nepotrebujete klávesnicu, pretože sa ovláda iba myšou. Pohyb myši hýbe pohľadom po mape, pri stlačení a držaní kolieska sa pohľad otáča, kolieskom sa približuje a odďaľuje, ľavým tlačidlom sa stavia a pravým sa stavby otáčajú.

 

Hra je vytvorená pomocou nástroja Blender a používa programovací jazyk Python. Textúry sú vyrobené v programe GIMP a zvuk je upravený pomocou aplikácie Audacity. V hre sú použité zvukové efekty z portálu freesound.org, označené licenciou CC0, a naša vlastná hudba.

Budovy

    Budovy    

Dom

 

Základná stavba, ktorá poskytuje ubytovanie pre päť obyvateľov. Stojí
10 000 KČS a zvyšuje počet obyvateľov a ich spokojnosť.

Nemocnica

 

Pre spokojnosť ľudu veľmi dôležitá budova. Čím má mesto viac obyvateľov, tým viac nemocníc potrebuje. Stoja
60 000 KČS.

Škola

 

Vzdelanie je kľúčom ku spokojnému životu. Preto by vaše mesto malo mať dostatok škol. Ich cena je 60 000 KČS.

Družstvo

 

Tu sa dopestuje jedlo pre obyvateľov mesta. Prebytočné jedlo sa predáva za peniaze. Cena je 20 000 KČS.

Požiarnici

 

Znižujú riziko požiaru v meste a tým pádom zvyšujú spokojnosť ľudu. Väčšie mesto potrebuje viac hasičských staníc. Cena je 60 000 KČS.

Betotechna

 

Známy národný podnik. Vybudovaním jeho pobočky vznikne mnoho pracovných miest a zvýši zisk mesta. Stojí však až 200 000 KČS.

Obchod

 

Obchod je najmä na začiatku hry hlavným zdrojom príjmu vášho mesta. Stojí však až 30 000 KČS.

Polícia

 

Prispieva k zvýšeniu bezpečnosti v meste, čo má vplyv na spokojnosť. Z veľkosťou mesta však vzrastá aj kriminalita. Stojí 60 000 KČS.

Socha starostu

 

Monument pripomínajúci váš úspech. Po jeho postavení vyhrávate hru. Dovoliť si ho však môže len prosperujúce mesto, nakoľko stojí až 5 000 000 KČS.

Cesta

 

Najdôležitejšia stavba v meste. Budovy sa dajú stavať iba pri cestách, preto si pozorne premyslite každý krok. Stojí len 1 000 KČS.

Obrázky

    Obrázky    

Pohľad na ulicu
Továrne
Úvodná dedina
Hlavné menu
Z hry
bottom of page